כל מה שרציתם לדעת על השכרת נכסים נדלן ישראל

כל מה שרציתם לדעת על השכרת נכסים

כל מה שרציתם לדעת על השכרת נכסים

מטרת העסק, ככל עסק היא כמובן למקסם את התשואה. אם תרצו – לעשות כמה שיותר רווח. נשאלת השאלה – האם אנו יודעים לעשות זאת נכון? נתחיל מאיתור הנכס, החלטה על תקציב מתאים ונמשיך בהקצאת התקציב, לקיחת מימון מתאים, שיפוץ הנכס ועוד ועוד. האם אנחנו מסוגלים לעשות כל זאת לבד? או שאנחנו נדרשים לחברה להשכרת נכסים שתטפל בכל זה.

לפני שמשכירים חשוב מאד לדעת בידי מי "הפקדתם" את הנכס. מי היא אותה חברה או מי הוא אותו אדם שעומד להיכנס לנכס. האם אני יכול לסמוך עליו? האם אני יכול לקחת בחשבון שברגע שאשכיר לו את הנכס – הנכס יהיה בידיים טובות?

האם הפקדנו אותו בידי מישהו שעשה עלינו רושם ראשוני רק או בדקנו אותו באופן מעמיק יותר. האם התרשמנו ממאפיינים חיצוניים של הבן אדם או של מי מטעם החברה.

שווה לראיין את השוכר הפוטנציאלי – יהיה זה אדם פרטי או חברה – אילו ערבויות יש בידיו וכד'.

מובן שחוזה מקיף ושלם, והתייחסות ספציפית  לכל אותם גורמים פוטנציאליים שיכולים לפגוע בקשר עם השוכר – יגן עלינו ממצבים לא סימפטיים שיכולים להגיע מאוחר יותר.

אותם בטחונות במקרה של חברה או תלושי שכר במקרה של אדם פרטי – יביאו לכך שנוכל לצמצם סיכונים פוטנציאליים מצד השוכר.

שלב החוזה

חשוב מאד שלא להסתמך ולא לפעול לפי חוזה סטנדרטי. נכון, אפשר לקנות אותו בזול. אבל, מנגד, אותו חוזה לא יכלול מקרים ספציפיים שלכם ושל הנכס שלכם ולכן לא יגן עליכם כפי שצריך. כלומר – במקרה כזה שכרכם יכול לצאת בהפסדכם וחבל על הזמן ועל הכסף שלכם.

כשלוקחים חברה שזה כל יעודה, הרי שאתם מורידים מעצמכם את כל "כאבי הראש" האלה ונותנים לה לעשות את ה"עבודה השחורה". כך אתם "בטוחים" יחסית ויכולים לישון בלי כל הדאגות האלה.

כך למשל – על החוזה לכלול את מטרת השכירות, לדאוג לכך שיהיו בידיכם בטוחות מתאימות, שכל החשבונות השוטפים יעברו על שם השוכר (הפרטי או החברה).

חשוב מאד גם לקבוע סנקציות מתאימות לכל הפרה של מי מהסעיפים. כלומר – מה יקרה בכל מקרה ומקרה של אי מילוי הסעיפים.

לסיכום
נכס הינו עסק ויש להתייחס אליו כאל כזה, על כל המשתמע מזה.  חברה שעוסקת רק בנושא תיקח על עצמה את כל הטיפול המקצועי ותחסוך ממך את כל הבלאגן הזה.

 

 

בלוגים
מה חדש במגמה

בלוגים קשורים

הירשם לניוזלטר

קבל חדשות אחרונות ועדכן

ניוזלטר BG