ייעוץ משכנתאות נדלן ישראל

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות הוא הצעד הראשון לקבלת המשכנתא שמתאימה לכם

אם אתם חושבים על רכישת דירה, סביר להניח שצצות ועולות לכם אינספור שאלות הקשורות לנושא המשכנתא. עבור אדם מן היישוב, שמעולם לא נאלץ להתמודד עם עסקת נדל"ן, המונח משכנתא עשוי להישמע מאיים; מה זה בדיוק אומר? איך נדע שאנו מקבלים את המשכנתא המתאימה לנו? ומי יוכל לסייע לנו בקבלת ההחלטות החשובות?

הסירו דאגה מלבכם: תחום ייעוץ המשכנתאות הוקם במיוחד על מנת לתת מענה לשאלות אלו ובהנחה שתיעזרו ביועץ משכנתאות רציני וטוב, מהר מאוד תוכלו להרגיש רגועים לגבי המשכנתא שלכם והתנאים בהם תיקחו אותה.

להתחשב בכל המשתנים
אבל ראשית כל, יש לשאול את עצמנו: מהי בעצם משכנתא? ובכן, משכנתא היא הלוואה הניתנת (לרוב) על ידי בנקים ללקוחות פרטיים שמעוניינים לרכוש נכס למגורים או השכרה, או הלוואה הניתנת על ידי הבנקים ללקוחות עסקיים המעוניינים לרכוש נכס למטרות עסקיות. בשל גובה ההלוואה, היא נפרסת – במרבית המקרים – על פני מספר שנים משמעותי (עשר ומעלה).

לא פלא, אם כך, שההחלטה לקחת משכנתא נחשבת להחלטה רצינית וחשובה. בנקים שונים מציעים מסלולי משכנתא במגוון רחב, תוך התחשבות בפרופיל הפיננסי של הלקוח שעומד מולם. למשכנתא מצטרפת ריבית שעשויה להיות קבועה או משתנה, ריבית מצודדת מדד מול ריבית שאינה צמודה למדד, כזו שצמודה ליורו וכזו שצמודה לדולר ובקיצור – אם אינכם מבינים את המונחים השונים והמשמעות שלהם לגביכם בבואכם לקבל משכנתא, אתם עלולים להימצא בבעיה.

השלב הראשון – ייעוץ
על מנת למנוע בלבול ועגמת נפש, מומלץ לפנות לייעוץ משכנתאות; יועץ משכנתא טוב, יוכל לא רק להסביר לכם בבירור מה שעליכם לדעת לגבי כל משכנתא ומשכנתא בנפרד, אלא גם לעזור לכם בהשוואת המשכנתאות השונות ובחירת התכנית המתאימה ביותר לכם. היועץ יביא בחשבון את כל הפרמטרים השונים כגון הפרופיל הפיננסי שלכם, כמות הכסף שאתם מעריכים שתוכלו להחזיר בכל חודש לבנק ועוד. אם תבחרו ביועץ המשכנתאות הנכון, תגלו שהסיפור לא כל כך מסובך; הוא (או היא) יסביר לכם בבהירות את כל מה שאתם צריכים לדעת ויעזור לכם להימנע ממתח ועגמת נפש מיותרת סביב מה שאמור להיות אירוע משמח, בסך הכל: קניית נכס משל עצמכם.

בלב שקט
על אף שנראה אחרת, בבואכם לייעוץ משכנתאות והשוואה בין המשכנתאות, תגלו שסכום המשכנתא הוא ממש לא הפרמטר היחיד שיש להתחשב בו; לאור העובדה שהמשכנתא פרוסה על פני שנים רבות, במהלכן לבטח יתרחשו שינויים רבים בחייכם, אלמנט משמעותי מאוד שיש לקחת בחשבון בעת הייעוץ לגבי המשכנתא, הוא מציאת גובה ההחזר החודשי הנכון עבורכם, תוך הבאתו למינימום האפשרי במהלך תקופת המשכנתא כולה.

יועץ המשכנתאות שלכם ייקח בחשבון גם אלמנטים חיצוניים לכם כגון תנודות ושינויים בשוק, ריביות וכו'. כל אלה ישוקללו גם הם בהחלטה החשובה הקשורה ללקיחת משכנתא ולכן, כפי שאתם יכולים להבין, הצעד הראשון בדרך למשכנתא הנכונה, הוא למעשה בחירה ביועץ המשכנתאות המתאים לכם.

לסיכום ניתן לומר, כי על אף שבמבט ראשון אתם עשויים לחשוב שאתם יכולים להתמודד עם נושא המשכנתא בעצמכם, עדיף שלא ליטול סיכונים ולגשת להתייעצות עם מי שבאמת מבין בכך. יועץ משכנתאות טוב, עשוי להשיג לכם את הסדר המשכנתא הנוח ביותר עבורכם, כזה שתוכלו לעמוד בו בשקט גם בעוד עשר שנים מהיום.

צור קשר היום

נדל"ן ישראל משכנתאות

 

בלוגים
מה חדש במגמה

בלוגים קשורים

הירשם לניוזלטר

קבל חדשות אחרונות ועדכן

ניוזלטר BG