בית בהרחבה נדלן ישראל

בית בהרחבה

בית בהרחבה

בית בהרחבה

אחד מגורמי המשיכה לאיזור זכרון יעקב, בנימינה והסביבה היה בעשרים השנה האחרונות האפשרות להגשים את החלום הישראלי של מגורים בוילה צמודת קרקע, ובמחיר סביר יותר מהמחירים באזור המרכז (רמת השרון, הרצלייה, וכו'). היצע הקרקעות לבניה כזו הולך ומתמעט בזכרון יעקב עקב מדיניות אי הפשרת קרקעות החקלאיות, וגם בבנימינה ובגבעת עדה מופשרות אדמות במשורה בשנים האחרונות. התוצאה – היצע קטן, ומחירי קרקע שנסקו בעשרות אחוזים.

קונים בית בהרחבה

לרווחת משפרי הדיור נוצרה במקביל אפשרות חדשה – רכישת בית בהרחבה בקיבוץ באזור. קדמו לכך שני תהליכים הכרחיים ומרבית הקיבוצים עברו או עוברים תהליך של הפרטה (זאת אומרת כל משפחה הפכה בעצם ליחידה כלכלית עצמאית כמו בעיר) ושיוך (כלומר העברת הבעלות בבית למשפחת חברי הקיבוץ הגרים בו. בצמוד למספר קיבוצים באזור הוגדר שטח הרחבה ובו אתם יכולים לרכוש בית. קיבוצים אלה הפכו למעשה לישובים כפריים קהילתיים. בכל הנוגע לניהול היישוב, החברים וותיקי הקיבוץ ומתיישבי ההרחבה המצטרפים הופכים לשווי זכויות.

המשיכה הגדולה להרחבות הינה בקרב אלה המחפשים איכות חיים. ואכן, היתרונות למגורים בהרחבה בקיבוץ באזורנו כוללים מערכת חינוך טובה מגיל פעוטון, דרך בי"ס יסודי ותיכון. חיים במסגרת קהילה בה כולם מכירים את כולם ונפגשים לפעילויות משותפות כמו למשל בחגים, היכולת למשוך קהל איכותי ולסנן את מי שאינו מתאים, וכמובן הברור מאליו, חיים ביישוב ירוק, עם צמחיה בוגרת, מדשאות, בריכת שחייה, פינת חי, וכו' שבניגוד לישובים הקהילתיים המלאכותיים שנוצרו על פי תכנית, גדל אורגנית במשך עשרות שנים. באזורנו, נהנים המצטרפים להרחבות מכל היתרונות האזוריים כמובן – נגישות לכביש 6 ולרכבת, קרבה לים, ולמקומות התעסוקה בין בחיפה ובין בתל אביב. אבל כמובן זה לא אומר שבית בהרחבה הוא "לכל אחד". יש שהחיים בקהילה שתמיד תימנה לא יותר מכמה מאות משפחות "צפופים" יהיו להם מדי. רכישת בית בהרחבה היא גם רכישת בית וגם קניית "דרך חיים".

רכישת בית בהרחבות הינה בדרך כלל "על הנייר", כלומר בטרם הסתיימה או החלה הבניה כך שאפשר להתאים את הבית לצרכי המשפחה הספציפיים. הרכישה מורכבת יותר מרכישת דירה בעיר ומורכבת מהתקשרות חוזית עם שלושה גורמים: מינהל מקרקעי ישראל שהינו בעל הקרקע, היזם הבונה את הבתים, והיישוב עצמו. נדרש מעבר של ועדת קבלה בכל ההרחבות.

 

 

בלוגים
מה חדש במגמה

בלוגים קשורים

הירשם לניוזלטר

קבל חדשות אחרונות ועדכן

ניוזלטר BG